Recenzja Frozen Top ReformA

Hej! Chciałabym Wam pokazać najpiękniejszy top matowy jaki w życiu widziałam: Gel Polish Frozen Top firmy ReformA.

top frozen reforma matowy gel polish recenzja

Znalazłam go przypadkiem na jednej z Facebook’owej grup i stwierdziłam, że koniecznie muszę go przetestować <3 Była to jedna z moich lepszych nailart’owych decyzji i nie żałuję nawet wydanych 19zł na kuriera za pobraniem ^^’

Łącznie moje zamówienie sięgnęło wartości 54zł, jednak dzięki promocji zapłaciłam tylko (aż) 50,50zł.

Zacznijmy od początku: z marką ReformA spotkałam się pierwszy raz, ten top jest też moim pierwszym ich produktem.

Ich buteleczki są kwadratowe, co jest moim malutkim fetyszem – nie marnuję w kuferku ani jednego skrawka powierzchni. Do tego posiadają wypukły napis z nazwą firmy, co jest miłym bajerem i mają 10ml pojemności.

top frozen reforma matowy gel polish recenzja napis logo

Lakier jest w dość gęstej konsystencji (w odróżnieniu od kiepskiego Semilac’a), ma mleczny kolor. Posiada dość spory pędzelek przyjemny do aplikacji.

top frozen reforma matowy gel polish recenzja konsystencja

Najważniejsze: jak to jest z tym matem? Cudownie.

Wystarcza jedna warstwa do idealnego matowego efektu, nawet mój mężczyzna sceptycznie nastawiony do wszystkich nie-świecących-się topów był zachwycony.
Po utwardzeniu lakier się świeci i ma lepką warstwę (dyspersyjną) ale wystarczy go przetrzeć cleaner’em i osiągamy idealny efekt. Top nakładam na utwardzony kolor, przez 2 tygodnie nie starł się z moich paznokci czy ich końcówek (przepraszam, nie mam zdjęć. Musicie wierzyć mi na słowo 😛 )

Top testowałam na lakierach Bling, NeoNail, NeoNail Thermo, SPN i Chiodo. Na wszystkich „działa” jak należy i wystarcza mu jedna warstwa.

top frozen reforma matowy gel polish recenzja konsystencja bling NeoNail thermo chiodo spn

 

top frozen reforma matowy gel polish recenzja konsystencja bling NeoNail thermo chiodo spn kolory

Przejdźmy do minusów (tak, będą).

  • Cena. Sam top kosztuje 35zł (czyli niedużo za 10ml), jednak do tego dochodzi wysyłka. Minimum 15zł. Tylko kurier.
  • Stemplowanie. Nie wiem jak to się stało, ale kiedy pokryłam stempel topem i utwardziłam, chcąc wytrzeć lepką warstwę wytarłam też stempel D: Pamiętajcie, że przy stemplowaniu koniecznie najpierw wzór pokryć zwykłym topem i dopiero po tym matem. Jednocześnie pochwalę jednak produkt ReformA, ponieważ kiedy „topowałam” stempel nie rozmazał lakieru (Semilac rozpuszczał zwykłe lakiery i zamiast pięknego wzorku zostawały jedynie smugi) 🙂
  • Nie przemywajcie koloru/topu z lepkiej warstwy przed położeniem matowego topu! Jeśli to zrobicie – mogą powstawać „dziury” i błyszczące prześwity.

Podsumowując: top z całego serca polecam, dał mi satysfakcjonujący mat 😛 Paznokcie po nim są przyjemne w dotyku, jakby satynowe, można głaskać i głaskać <3 Ah, no i zwraca uwagę i zdobywa serca nie tylko fanek matu 🙂

top frozen reforma matowy gel polish recenzja konsystencja bling NeoNail thermo chiodo spn kolory mat

Podziel się
Lena Opublikowane przez: