Zboczenie zawodowe, czyli paznokcie informatyczki

Witam 😀 Dziś przychodzę ze świeżutkimi pazurkami stylizowanymi na… płytkę drukowaną 😀 (jeśli któraś z Was nie wie o co chodzi – *klik*)

Na ten mani czaiłam się już od dłuższego czasu, a jeszcze dłużej czekałam na wszystkie składniki które umożliwią mi wykonanie mojej wizji. Na sam początek zamówiłam futurystyczną płytkę MoYou (o której mowa w poprzednim poście), później złote lakiery do stempli, a na sam koniec idealnie zielony kolor hybrydowy Monasi, który pomogły mi znaleźć dziewczyny z Facebook’owej grupy „Aliexpress Polska Nails&Tools” (Dziękuję! 😀 )

Do wykonania manicure użyłam:
Baza NeoNail „Hard Base”
Top NeoNail „Hard Top”
Lakier hybrydowy NeoNail Lila Rose, numer 3215-1
Lakier hybrydowy Monasi, numer 037
Płytka/blaszka do stempli MoYou, kolekcja Sci-Fi  numer 05
Duży lakier do stempli Born Pretty złoty
Oryginalny stempel „Clear Jelly Stamper”
Oliwka do skórek o pięknym, wiśniowym zapachu 🙂

składniki płytka drukowana moyou nailart stemplowanie bornpretty NeoNail monasi

Malowanie paznokci krok po kroku:

Cienka warstwa bazy NeoNail Hard Base
2 warstwy koloru NeoNail Lila Rose
2 warstwy koloru Monasi 037
Złoty stempel wykonany lakierem Born Pretty z płytki MoYou Sci-Fi
Top NeoNail Hard Top

Być może niektórzy zastanawiają się teraz „po co różowy NeoNail pod zielony, skoro nawet go nie widać?” 😛 Otóż, kolor Monasi jest BARDZO jasny, co nie do końca odzwierciedla kolor płytek drukowanych. Dlatego musiałam go nieco przygasić, używając do tego barwy przeciwstawnej. Eksperymentowałam na różnych kolorach (m.in. Semilac beże, czy Bling czerwienie), jednak to właśnie Lila Rose tak idealnie się skomponował z zielenią i pozwolił na uzyskanie tego idealnego koloru.

Do stemplowania użyłam także innego lakieru Born Pretty, niż przy Steampunkowym manicure. Ten większy jest nieco inny, bardziej żółtawy i mniej brokatowy, dzięki czemu lepiej wygląda na kolorach intensywnych (różnice między tymi lakierami pokażę w innym poście, gdzie bardziej wdam się w szczegóły).

WRACAJĄC do paznokci 😛
Krycie koloru NeoNail jest średnie. W innych kolorach tego producenta wystarczają 2 warstwy, a w tym 3, a nawet 4. Nałożyłam tylko 2 warstwy, ponieważ był jedynie kolorem bazowym.
Lakier Monasi jest bardzo fajny. Dość płynny, z przystępnym, małym pędzelkiem ułatwiającym aplikację. Ładnie się poziomuje, do idealnego krycia potrzeba mu 2 warstw, na bardzo długie paznokcie 3.

Lakier Born Pretty po raz kolejny dał popis swoich możliwości. Jest dość rzadki i nie zasycha zbyt szybko co pozwala na dokładne wycelowanie wzoru na pazurek. Dzięki temu stempel wychodzi perfekcyjnie 🙂

stempel born pretty monasi moyou płytka drukowana obwód

Za około 2 tygodnie pokażę Wam jak trwałe okazały się być pazurki 🙂

Przydatne linki:
Płytka: Sci-fi MoYou
Lakier do stempli: Born Pretty z Aliexpress
Stempel: ClearJellyStamper
Lakier Monasi: Z aliexpress

Jeśli macie jakieś pytania lub po prostu chcecie zostawić jakiś komentarz, śmiało ^^
Zakładka Facebook’owa pozwala skomentować post bez zbędnego logowania, nie zostawiając śladu na Waszej tablicy czy w aktualnościach informacji o aktywności 🙂

Podziel się
Lena Opublikowane przez: