Drugie szkolenie Miracle Nails: Zaawansowane Techniki Żelowe. Recenzja

Witajcie! Dziś czas na wyjątkową recenzję: drugiego, tak bardzo wyczekiwanego kursu wideo Miracle Nails! <3

kursy miracle nails manicure hybrydowy recenzja zaawansowane techniki żelowe

Po raz kolejny miałam okazję trafić pod skrzydła Pani Magdaleny, która i tym razem prowadziła kurs i zagłębiała mnie w tajniki (w tym przypadku bardziej zaawansowanych) technik manicure. Na ten kurs cieszyłam się jak dziecko, kiedy tylko dowiedziałam się, że wyjaśnione zostaną takie pojęcia jak praca z frezarką, zasady budowania paznokci i… kombinowany! 😀

płyta miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe

Kurs obejrzałam już jakiś czas temu, ale dopiero teraz zdecydowałam się na recenzję. Dlaczego? Chciałam oswoić się z nowymi informacjami i nieco poćwiczyć, żeby móc Wam pokazać malutki efekt mojej pracy z wykorzystaniem wiedzy Pani Magdy.

miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe

Przechodząc do meritum: co takiego znajdziemy w nowym filmie Miracle Nails?

Moim zdaniem drugi kurs jest wiele bardziej zaawansowany od swojego poprzednika. Znajdziecie tutaj wiele podpowiedzi (i odpowiedzi!) na pytania, które mogą zadawać nawet profesjonalne stylistki. Poznacie tutaj nową technikę rozprowadzania lakieru i przygotowywania paznokci (mani kombinowany) jak i znajdziecie odpowiedzi na najczęstsze pytania przy przedłużaniu, czyli: jak to jest z tą formą?

neonail modena semilac forma żel galaretka jednofazowy pędzelek

W spisie chronologicznym zawartość prezentuje się tak:

 • Frezarka. Na początku zostajemy przeprowadzone przez wybór frezarki. Pani Magda opowiada na jaką najlepiej zwrócić uwagę, czym się kierować podczas dokonywania zakupu. Dodatkowo udzielone zostaje kilka rad co do używania takiego sprzętu, zachowania ostrożności przy pracy, etc.
 • Frezy. Jak każda użytkowniczka frezarki zapewne wie, jest to jedna z ważniejszych części tego urządzenia. W końcu czym innym opracujemy skórki i paznokcie? Czym ściągniemy masę. Na te pytania także dostałam wyczerpującą odpowiedź. Pani Magda wyjaśniła jaki kształt frezu do czego się nadaje, którym ściągniemy żel i akryl, jakim opracujemy skórki (także do mani kombinowanego 😀 )
 • Pojęcie dekontaminacji. Czym jest i jakie znaczenie ma w branży manicure. Polecam po kursie wgłębić się w ten temat każdemu, kto wykonuje paznokcie znajomym czy rodzinie 🙂 Warto o to zadbać, chociażby ze względu na zdrowie!
 • KOMBINOWANY <3 Czyli sposób na perfekcyjne paznokcie. Na początek wyjaśnione zostaje czym jest ta technika, jakie są przeciwwskazania i zagrożenia, jak BARDZO ważna jest HIGIENA w tym zabiegu. W tym „dziale” znajdziecie idealne zbliżenia na wykonywany typ manicure, na opracowanie skórek. Sposoby udoskonalania płytki paznokcia i rozprowadzania lakieru hybrydowego.
  Kocham tą część kursu <3manicure kombinowany miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe
 • Przed pomalowaniem paznokci o którym mówiłam w punkcie wyżej pokazane zostaje, jak naprawić ubytek w paznokciu. Jest to częsty problem dziewczyn które dopiero zaczynają, ponieważ zdarza się za bardzo przypiłować wolny brzeg (to co wystaje za opuszek) z jednej strony i jeśli nic z tym nie zrobimy, zostaje taki „kulfon” 😛 W kursie przedstawiony jest szybki i prosty sposób na naprawienie takiego „babola”.
 • Kształty paznokci przedłużanych. Zobaczycie jak zbudować idealny kwadrat, owal i migdał. Każdy kształt jest tłumaczony i pokazywany osobno, więc wiedza na pewno się nie pomiesza 🙂
  Przy każdym kształcie zobaczycie szczegółowy opis jak ułożyć szablon (to podstawa! Źle ułożony szablon = źle zbudowany pazurek). Jak go przycinać kiedy nie przylega prawidłowo, co zrobić, kiedy wały okołopaznokciowe przeszkadzają w podłożeniu formy.szablon podkładanie przycinanie miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe
  Tworzenie szkieletu, układanie żelu na formie żeby mieć jak najmniej piłowania.szkielet kwadrat przedłużanie miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe

  Jak zrobić prawidłowy tunel i jak powinien wyglądać, żeby zapewnić jak najlepszą trwałość + opracowanie zbudowanego pazurka pilnikiem.

  tunel przedłużanie żel migdał miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe
  Ten kawałek szkolenia też uwielbiam i wiem jak wiele dziewczyn ma na początku problem żeby stworzyć idealny (i przede wszystkim trwały) pazurek.

 • Następnie bardzo szczegółowo zobaczycie jak wykonać odnowę żelu, skracać paznokcie frezarką (mogę na to patrzeć godzinami 😀 ),skracanie paznokci frezarką miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe
  jak usuwać zapowietrzenia (kiedy żel odklei się od płytki i dostanie się tam powietrze. To bardzo ważne, inaczej pod masę może dostać się chociażby woda i rozwinie się na przykład zielona bakteria). Zobaczycie też jak używać topu matowego.
 • Zbliżając się już do końca Pani Magda pokaże Wam, jak ściągać żel (w tym przypadku po innej stylistce) i jak wykonać pielęgnację masłem Shea + masaż dłoni.
 • Już tradycyjnie na zakończenie: zdobienia <3 Tym razem coś bardziej zaawansowanego niż w pierwszym kursie, bo wzory malowane ręcznie hybrydami 🙂 Zobaczycie co jest potrzebne do tworzenia mini dzieł sztuki, jakich pędzelków używać do czego. Po raz kolejny w szczegółowych ujęciach zobaczycie jak tworzyć kontury malowidła, zachować proporcje i w jaki sposób wypełniać kolorem obrazki, tworzyć cienie.malowanie hybrydami myszka minnie miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe

PODSUMOWANIE:

Ten kurs polecam każdej dziewczynie, która ma ochotę zobaczyć coś więcej oprócz zwykłego manicure. Szkolenie jest bardziej wymagające od poprzednika, jednak można się z niego nauczyć naprawdę ważnych rzeczy (mało gdzie zobaczycie to pokazane w przynajmniej w połowie taki klarowny sposób).
To jest też doskonały sposób na naukę mani kombinowanego (tak, wiem, strasznie dużo o tym gadam 😀 ale od dawna chciałam z bliska poznać tą technikę i dlatego tak się tym ekscytuję). Dodatkowo i tym razem macie okazję otrzymać certyfikat, ale przede wszystkim poszerzyć swoją wiedzę.
Nie zapominajcie jednak, że mimo obejrzanego filmu i tak musicie bardzo dużo ćwiczyć, bo to praktyka czyni mistrza 🙂

certyfikat miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe

Dodatkowo pokażę Wam efekt na moich paznokciach po zapoznaniu się z treścią kursu. Paznokieć na zdjęciu ma już… tygodniowy odrost 😉 kocham

miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe paznokieć efekty kocie oko odrost manicure kombinowany

miracle nails kurs zaawansowane techniki żelowe paznokieć efekty kocie oko odrost manicure kombinowany

Podziel się
Lena Opublikowane przez: