Pędzelki BQAN – do zdobień i żelu + czyszczenie

Hej! Tym razem recenzja paznokciowych pędzelków BQAN, najbardziej popularnych (i najfajniejszych 😛 ) na AliExpress.

Zamówienie złożyłam w sklepie Unique Fashion Shop 1 listopada 2016r, a odebrałam po niecałym miesiącu. Przesyłka była nierejestrowana, pędzelki (żelowy i do zdobień) wrzucone do zwykłej koperty, jednak same są w opakowaniach które świetnie je zabezpieczają. Za sztukę zapłaciłam 2,29$.

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki diamenciki opakowanie

Do tego każdy pędzelek ma swoją rurkę chroniącą włosie, później tą funkcję spełnia skuwka:

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki diamenciki opakowanie rurka ochronna

Oba pędzle są stworzone w podobnym stylu i z tego samego, miękkiego i delikatnego włosia, z założoną skuwką mają po 15cm. Różnią się kolorem brylancików w rączkach: żelowy ma różowe, a do zdobień – białe świecidełka. Do tego delikatnie różnią się odcieniami rączek, żelowy jest ciemniejszy. Pomaga to w odróżnieniu pędzli, nie trzeba ściągać skuwek żeby zobaczyć który mamy w ręce.

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki diamenciki opakowanie rurka ochronna kolory

Napis „BQAN” na pędzelkach jest grawerowany i dość nierówny, jednak nie haczy i dopiero w zbliżeniu wygląda niekorzystnie:

pędzelki pędzelek do żelu zrobień aliexpress bqan grawer

Zajmijmy się samym włosiem: jak wcześniej wspomniałam, jest bardzo miękkie i delikatne, jednocześnie na tyle sztywne, żeby utrzymywało kształt. Nie wiem, czy jest naturalne czy syntetyczne, jednak bardziej podejrzewam to drugie 🙂

  • Do zdobień: ma 5mm długości
  • Do żelu: ma 9mm długości i 6 szerokości.

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki diamenciki opakowanie rurka ochronna kolory włosie

Oba produkty już przetestowałam i jestem z nich bardzo zadowolona. Cienki pędzel jest bardzo wygodny, pewne trzyma się w ręce i jest niesamowicie precyzyjny.
Pędzelek żelowy ma zaokrągloną końcówkę, co pomaga ładne „dojechanie” do skórek podczas robienia paznokci. Pędzelkiem pracowałam na żelu-galaretce i zwykłym (gęstym). W obu przypadkach praca była przyjemna, a efekty w pełni zadowalające.

Jako bonus dodam, że pędzelek do zdobień jest moim drugim podejściem, za pierwszym razem zrobiłam zamówienie w sklepie Miss Queen 2015, jednak włosia było około 4 razy więcej niż w nowym nabytku, przez co nadawał się tylko do śmieci.

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki diamenciki opakowanie rurka ochronna kolory włosie cienki
Tutaj już nowy pędzelek, niestety nie mogę znaleźć zdjęcia starego. Wyobraźcie sobie, jaki był grubaśny 🙁

CZYSZCZENIE:

pędzelki bqan do żelu zdobień wzorki czyszczenie

Specjalnie dla nowych pędzelków wysłałam mojego ukochanego na stoisko NeoNail, aby przywiózł mi płyn do czyszczenia pędzli. Po odkręceniu go (płynu oczywiście) poczułam zapach jedynie acetonu, a po sprawdzeniu składu… Cóż… 🙂

pędzelki bqan czyszczenie skład aceton płyn do czyszczenia pędzli neonail

Żeby umyć swoje pędzle wylewam odrobinę płynu do mycia pędzli (lub acetonu, na jedno wychodzi) do kieliszka na liquid, biorę pędzelek i „ciapam” w cieczy, wycierając włosie co chwilę w wacik bezpyłowy. Zostawiam na kilka minut aż wyschnie, zakładam skuwkę i hop do kuferka ^^

Podziel się
Lena Opublikowane przez: