Elegancki granat z Maciejem w tle

Hej! Dzisiaj przychodzę z nowym mani 😛 Kiedy zamawiałam ten kolor miałam w głowie letnie, morskie zdobienie. Jak to się stało, że wyszedł totalnie elegancki manicure, który bynajmniej ma cokolwiek wspólnego z morzem? Nie wiem, ale i tak mi się podoba 😀

lemonek_navy_blue_zdobienie bluesky recenzja

Moim kolorem bazowym jest tutaj DC82, piękny głęboki granat od Bluesky Polska.
Mat to Frozen od Reforma
Cyrkonie z Aliexpress
Kawior kupiony lokalnie, w sklepie fryzjerskim

Lakierem malowało mi się nim bardzo przyjemnie – DC82 nie jest tak gęsty jak kolory od NeoNail, ale mimo wszystko da się nad nim zapanować (choć spłynął mi na skórki u prawej ręki na palcu wskazującym, to po wytarciu nadmiaru koloru nie ma śladu po chwilowej „awarii” 🙂 )

Do pełnego krycia użyłam 3 cieniutkich warstw, mimo że lakier jest bardzo dobrze napigmentowany. Wydaje mi się, że to przez jego intensywność potrzebuje więcej „miłości”, a rzadka konsystencja sprawia, że nie da się nałożyć grubszej warstwy koloru.

lemonek_navy_blue_zdobienie bluesky recenzja

Do stylizacji oprócz zwykłego topu użyłam też matu – najlepszego na świecie Frozen’a od ReformA <3 Jak bardzo unikałam matowych paznokci, tak od kiedy kupiłam ten produkt jestem zachwycona – mat idealny, który nie ściera się z wolnego brzegu i utrzymuje spokojnie do ściągnięcia. Do tego jest niesamowicie miły w dotyku 😛 Recenzję Frozen’a możecie zobaczyć w tej, osobnej recenzji 🙂
Jednak mimo cudowności tego topu po drodze napotkałam mały problem: moja puszeczka nie chciała go utwardzić 🙂 Cały mokry top starł się przy przemywaniu cleanerem. Sięgnęłam jednak po lampę NeoNail 48W i bez problemu dokończyłam stylizację.

top frozen reforma matowy gel polish recenzja

Jako dopełnienie całego mani użyłam – bo od jakiegoś czasu pokochałam ten efekt – cyrkonii i kawioru. Tym razem wybrałam srebrne świecidełka zamówione z Aliexpress (których recenzję możecie zobaczyć tutaj), a co każdą lukę między cyrkoniami włożyłam kuleczkę kawioru.

lemonek_navy_blue_zdobienie bluesky recenzja makro frozen kawior cyrkonie

Z cyrkonii jestem niezmiennie zadowolona w 100%, pięknie się błyszczą, są szklane i nie odpadają od srebrnej „podstawki”.

cyrkonie srebrne aliexpress recenzja szklane klasyczne

W tym poście opisałam stylizację, w której użyłam tego samego kawioru co tym razem. Pisałam tam, że jestem średnio zadowolona bo ściera się z niego kolor, szybko odpada i zostawia tylko czasami srebrną farbkę w dziurze po koraliku.
Jednak przy tej stylizacji jestem zadowolona z kawioru. Stylizację noszę już trzeci dzień, a ani jedna kuleczka nie odpadła (mimo przesiadywaniu w garażu, ciągłym zakładaniu i ściąganiu rękawic, „zabawy” zmywaczami i innymi technicznymi płynami). Być może to zasługa nowo obranej techniki? Ciężko stwierdzić, ale jestem bardzo zadowolona 🙂

ZDOBIENIE KROK PO KROKU / sposób na cyrkonie i kawior:

Tam, gdzie będą cyrkonie smaruję cienką warstwę topu.
Układam cyrkonie, między nie kawior. To ostatnia chwila, żeby ułożyć wzór w pożądaną formę.
Utwardzam przez minutę.
Cienkim pędzelkiem nabieram kroplę topu i nakładam na cały lakier po mniejszym fragmencie paznokcia (tym, który ma się świecić), staram się zabezpieczyć kawior.
Na minutę ustawiam paznokieć wolnym brzegiem w dół.
Utwardzam minutę.
Powtarzam czynności z topem matowym, ale po zabezpieczeniu ustawiam palce wolnym brzegiem w górę.
Utwardzam.
Całość przemywam.

lemonek_navy_blue_zdobienie bluesky recenzja makro frozen kawior cyrkonie

Gotowe <3 Co myślicie o takich paznokciach? 🙂

Podziel się
Lena Opublikowane przez: